Završene lige MSZ – Mušketiri najbolji – Prvaci na malim mač ligama Vid i Juki, a na floret i mač ligi Janko

Mačevalački klub u Zagrebu - Treninzi mača, floreta i sablje / Fencing club in Zagreb - Epee, foil and sabre trainings

Danas su zadnjim kolom male lige u maču završene sve lige Mačevalačkog saveza Zagreba. Na ligama su nastupali i Mušketiri i završili kao najbolji klub u kategorijama malog mača i kadetskog mača, te kao individualni pobjednici u kategorijama mača do 11 godina, mača do 14 godina, seniorskog mača te seniorskog floreta , čime su ujedno i najuspješniji zagrebački klub.

Krenimo redom, s kategorijom malog mača do 11 godina u kojem su tokom sezone nastupili Elena, Margareta, Yakiiv i Vid Josip. U cijeloj sezoni liga Vid je bio bez premca, te je pobijedio na 5 od 6 održanih liga i time osvojio prvo mjesto i nagradni voucher Mačevalačkog saveza Zagreba. Klupski – Mušketiri su bez premca osvojili prvo mjesto u poretku klubova.

U maloj mač ligi do 14 godina nastupali su Juki, Leon, Blaž,Barbara,Saša,Niki,Juraj, Melaniia i Andro. Kao i u maloj mač ligi do 14 godina, tako je i na ovoj Juki bio bez premca, te je osvojio prvo mjesto i voucher Mačevalačkog saveza Zagreba, a nastupom na zadnjem kolu lige iznenadio je Leon koji se probio do finala, te je osvojenim bodovima u konačnom plasmanu osvojio treće mjesto i nagradu MSZ-a. Kao i na ligi do 11 godina klupski smo osvojili prvo mjesto u plasmanu klubova.

Nastupili smo naravno i na kadetskoj mač ligi u konkurenciji starijih natjecatelja. Nastupali su Pavao, Juki, Jakov, Lovro, Leon, Juraj i Niki.

Najbolji rezultat ostvario je u ukupnom poretku Pavao četvrtim mjestom, a i u ovoj kategoriji klupski smo bili najbolji.

Na velikim ligama nastupao je Janko, koji je superiorno osvojio i floret i mač ligu, čime je pokazao da je trenutno u velikom usponu, kao mačevalac , a naročito kao trener.

Druge godine očekujemo još bolje rezultate, a ako bude vremena i interesa Mušketira možda se uključimo i na floret lige.